Kulturno – umjetničko društvo ”Tomislav“, jedno od najboljih amaterskih kulturno umjetničkih društva na području Republike Hrvatske, osnovano je 1939. godine kao ogranak ”Seljačke sloge”. „Seljačka sloga“ tada je bila jedina kulturno-prosvjetne organizacije, koja se zalagala za očuvanje i obnavljanje starinske seljačke baštine.
Kako se od svog osnutka, društvo isticalo nizom kvalitenih programa, svoj rad su Andrijevčani prikazali na Smotri folklora u Zagrebu 1942. godine.
Nakon Drugog svjetskog rata ogranak je prerastao u kulturno i povijesno društvo. Tada kao KUD „Stjepan Živić“ nastavlja tradiciju „Seljače sloge“ te između ostalog nastupa i na ”Glavnoj smotri narodne pjesme i plesa Hrvatske“ u Puli 1952. Od 1963. godine do 1967. godine u Donjim Andrijevcima su se održavale općinske smotre folklora, koje su začetak današnjeg ”Brodskog kola”, najstarije smotre izvornog folklora u Hrvatskoj, koja se u Slavonskom Brodu počinje održavati 1964. godine. Društvo je ponovno nastupilo 1971. godine na 5. Međunarodnoj smotri folklora u Zagrebu. Od 1981. godine do 1983. godine društvo je organizator „Smotre tamburaških grupa i orkestara Slavonije i Baranje“. Smotra se održavala kao dio četverodnevne proslave pokladnih svečanosti te je okupljala vrhunske sastave i orkestre koje su ocjenjivali nestori hrvatske tamburaške glazbe: Mihael Ferić i Julije Njikoš.
Od 1984. smotra seli u druga mjesta, a danas je najvažnija smotra tamburaških sastava u Brodsko – posavskoj županiji. Demokratskim promjenama, 1990. godine, društvo mijenja ime u KUD “Tomislav“ te nastavlja raditi na očuvanju izvorne tradicijske kulture Donjih Andrijevaca. Od 1999. godine društvo je organizator državne smotre svirača na tamburi samici , pod nazivom ”Oj, samice, drvo javorovo, ‘ko te svir’o nikad ne bolov’o”. Smotra je dio programa Brodskog kola, te je njenom organizacijom, Brodsko kolo vratilo na svoje temelje. Tijekom petnaestogodišnje smotre, tambura samica je vraćena na folklornu scenu Slavonije i Baranje. Svojim nastupima društvo dočarava pjesmu, ples i življenje svog kraja. Snimili su brojne radio i TV emisije od kojih možemo izdvojiti ”Žetva u Slavoniji“ koja je nagrađena brojnim nagradama. Snimili su i vlastiti nosač zvuka sa crkvenim pučkim pjesmama i s pučkim pjevanjem općenito. U svom radu i djelovanju ima izvrsne pjevačke skupine (mušku i žensku) koje izričito njeguju pučko narodno pjevanje, a isto tako njeguju i pučko crkveno pjevanje. Grupe su sudjelovale na brojnim značajnim manifestacijama crkvenog pučkog pjevanja i pučkog pjevanja uopće. U sklopu društva, djeluje i dječja folklorna skupina koja njeguje igre, plesove i običaje dječje tradicijske kulture Brodskog Posavlja. Tamburaški sastav po svojoj kvaliteti nadmašuje klasične tamburaške sastave lokalnih KUD-ova. U svom sastavu imaju i pratnju tradicijskih glazbala ( gajdaša, nekoliko samičara, frulaša i svirača na dvojnicama ) . Društvo intenzivno radi na očuvanju, nabavi, izradi i rekonstrukciji nošnji. Društvo je 2009. godine proglašeno najboljim kulturno umjetničkim društvom Slavonije, Baranje i Srijema za tu godinu. Osim reprezentativne skupine i druge skupine društva su osvajale nagrade. Tako se dječja skupina može pohvaliti srebrom, koje su osvojili 2013. godine u Kutini, kada su proglašeni drugom najboljom skupinom u Republici Hrvatskoj. Osim skupnih nagrada, društvo godinama ima vrhunske počimalje, čemu svjedoče i dvije nagrade za najbolje počimalje Brodsko – posavske županije. Nagradu „Dorin“ su osvojile počimalje Marija Gačić i Ana Radman. Društvo je redoviti je sudionik Brodskog kola, Đakovačkih vezova, Vinkovačkih jeseni te Međunarodne smotre folklora u Zagrebu, a može se pohvaliti nastupima diljem Hrvatske i inozemstva (Belgija, Francuska, Italija, Rumunjska, Turska, BiH,Srbija..).
Jedan od najboljih projekata koji svjedoče o našoj kvaliteti je i naš nosač zvuka „Oj Andrevci lipo selo naše“ koji prikazuje presjek rada našeg društva, ali i veliki dio kulturu sela Donji Andrijevci.